Práčka ako nová

Každá práčka musí voňať. Ako sa staráte o práčku a ako ju čistíte?

Možno nad touto otázkou iba kývnete plecom, možno sa nad ňou zamyslíte a zistíte, že znečistená práčka je dôvod, prečo Vám prádlo aj po vypratí jednoducho zapácha. V každej jednej práčke sa vytvárajú z dôvodu vlhkosti plesne, zvyšky vodného kameňa, zvyšky plnidiel z pracích práškov, ktoré sa behom procesu prania uvoľňujú do prádla. My to potom nosíme v suchom prádle na sebe a vznikajú dráždivé reakcie tela, čo je potom už len krôčik k atopickému ekzému a citlivosti pokožky. Hygiene práčky venujme pozornosť, vždy je potrebné vyčistiť aj šuflík, odpadový filter, pryžovú gumu okolo bubna.

Kým som nepoznala prípravky na pranie a čistenie z eurony, čistila som práčku raz za čas octom a myslela som si, že to stačí. Prádlo a práčka však po vyčistení octom nevoňali a to ma hnevalo.

Keď sa mi dostal do ruky čistič práčky a mala som možnosť vidieť, čo vyteká pri čistení s ním z hadice práčky, už nikdy som sa k octu nevrátila. Moju práčku som vyprala v čističi na práčku 3x po sebe a práčka konečne vynikla. Prádlo po vypraní opäť rozvoňalo kúpeľňu a to je dôvod, prečo verím Eurone.

Čistič práčky (250g): kód 3013
Cena: 4,86 €

Prostriedok na ošetrenie gumy (50 ml): kód 3063
Cena: 4,04 €

Použitie:

  • nasypte čistič do prázdnej práčky bez prádla na najdlhší prací proces a nastavte zároveň vyššiu teplotu
  • čistič tak odstráni z hadíc a z bubna práčky usadeniny a vodný kameň
  • zároveň odstráni aj zvyšky plnidiel, ako sú napr: krieda, soľ ,síran sodný, sóda bikarbona, ktoré sa nachádzajú bežne v pracích práškoch a v pracích géloch. Väčšinou sa predávajú v drogérii ako veľké a výhodné balenia, aby sme nadobudli dojem, že kupujeme výhodne veľa prášku za málo peňazí.
Čo sú to tie plnidlá?

Zaručujú sypkosť práškov, zväčšujú umelo objem, nemajú v sebe čistiacu zložku, veľmi slabo sa rozpúšťajú počas prania vo vode a preto zostávajú čiastočne po vypratí aj v práčke a aj v tkaninách, čo spôsobuje šedosť prádla a zanesenie práčky. Pre čistotu prádla sú plnidlá bezvýznamné. Pokiaľ sa pracím práškom s plnidlami do budúcnosti chcete vyhnúť , siahnite po koncentrovaných prípravkoch, ktoré plnidlá neobsahujú.

Rozdiel je potom aj v dávkovaní, pri koncentrátoch potrebujete dávkovať minimálne množstvo. Ale o dávkovaní a pracích prostriedkoch si povieme niečo nabudúce.

Janka Cintulová
Som Kozmetička Zároveň som aj spokojný spotrebiteľ a poradca pre Eurona by Cerny. Ďakujem touto cestou mojim klientkám a kolegyniam za možnosť použitia aj ich fotografií súvisiacich s kozmetickými procedúrami a produktami alebo s prípravkami Eurona tu v uvedenom mojom článku.
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.